COINHUB bio photo

COINHUB

Nákup a prodej digitální měny Bitcoin. Články, návody, zajímavosti a postřehy o Bitcoin a jiných digitálních měnách. Sledování vývoje trhu digitálních měn.

KOUPIT BITCOIN

Proč investovat do Bitcoin právě teď

Bitcoin je platební systém, který nemá žádnou centrální autoritu, která by ho mohla “vypnout”. K provedení Bitcoin transakcí nejsou třeba žádné banky a vše probíhá přímo mezi jednotlivými počítači v síti.

Jednotkou je 1 Bitcoin, ten je ale dělitelný až na 0.00000001, proto i přesto, že 1 Bitcoin stojí v přepočtu několik desítek tisíc Kč, není problém nakoupit a platit jen zlomkem.

“Mnoho podnikatelů nakupuje Bitcoiny jako investici, protože očekávají další nárůst jejich hodnoty” –Reflex.cz

Hlavní výhodou platebního systému Bitcoin je téměř okamžitý převod kamkoliv na světě a to za poplatek, který je pouhým zlomkem poplatku, který byste zaplatili v bance. Momentálně takový poplatek činí okolo 0.1 až 0.9 Kč a je rozdělen mezi majitele počítačů, kteří poskytují infrastrukturu síti Bitcoin. Do té se může zapojit naprosto kdokoliv.

Bitcoin přijímá stále více obchodníků

Ve světě vzniká stále více míst, kde je možné Bitcoinem platit. Obchodníci začínají Bitcoin akceptovat, jelikož jim to přináší dodatečnou propagaci a tím pádem i větší tržby. Nejlepším příkladem ze světa je momentnálně overstock.com, kterému hned v první den spuštění Bitcoin plateb udržil v prepočtu přes 2 miliony korun.

“Overstock.com uvedl, že se jim podařilo během prvních 22 hodin od pustění Bitcoin plateb utržit přes 126,000 dolarů.” –Wired

Na domácím trhu můžeme pomocí Bitcoin platit např. za rozvoz jídla z restaurací přes damejidlo.cz.

Bitcoin ale nepřijímají pouze velcí obchodníci, setkat se s ním můžete v ČR i u menších podnikatelů. Web http://coinmap.org/ umožňuje prohlédnout si seznam evidovaných obchodů, které Bitcoin akceptují.

Momentální využití Bitcoin oproti běžným měnám se odhaduje na méně než 1%, je tedy možné předpokládat, že jeho cena bude do budoucna i nadále růst.

I přesto, že povědomí o Bitcoin se rozšiřuje agresivním tempem, počet obchodů, které tuto měnu akceptují je stále velmi nízký. Digitální měna Bitcoin je teprve na svém počátku.

Růst Bitconu za poslední roky

Pokud někdo v roce 2013 nakoupil 10 Bitcoinů za 5,220 Kč, měl by dnes 379,855 Kč. Jistotu ve světě investic člověk nenajde sice nikdy, nicméně zprávy okolo Bitcoin jsou neustále ve směs pozitivní a vždy, když svět obletěla nějaká negativní zpráva, cena Bitcoin sice na moment spadla, ale hned po pár týdnech se zase vzpamatovala na původní hodnotu a rostla dále.

Muž z Norska v roce 2009 nakoupil Bitcoiny za asi 500 Kč, na které zapomněl. Dnes má přes 17,000,000 Kč. –Novinky.cz (2013)

Níže je video od CT24 Z ROKU 2011. Bitcoin se v té době obchodoval za pouhých 200 Kč! Mnoho otázek, které se ve videu uvádí, jsou dnes už dávno vyřešené a hodnota Bitcoin od té doby vzrostla o dalších 80,000%. Státy začaly Bitcoin brát vážně, snaží se jej regulovat a některé ho už uznávají přímo jako skutečnou měnu.

Rychlý vývoj pozitivním směrem

Jednou z hlavních překážek pro rozšíření Bitconu je pomalost reakcí států s řešením, co Bitcoin vlastně z pohledu zákona je. Je to měna nebo komodita? Máme to zakázat? Jak to danit? Tyto otázky státy začly během roku 2013 aktivně řešit a situace se začíná vyjasňovat. Německo, které se podle reportáže výše, stavělo v roce 2011 v Bitcoin spíše záporně, se v roce 2013 rozhodlo Bitcoin uzákonit jako skutečnou formu měny.

Druhou překážkou je nedostatek bankomatů. Ty ale v poslední době začaly po celém světě vznikat jak houby po dešti a první bankomaty mají už i na Slovensku.

Jakmile si budete moci Bitcoin koupit i běžně na ulici, cenu Bitcoinu to ještě více podpoří.

Investice do Bitcoinu velkými investory

V to, že Bitcoin má budoucnost, věří i mnozí velcí investoři. Příkladů jsou desítky.

Před pár dny třeba vyšla zpráva, že Korejská burza získala investici 8 mil. Kč od investorů ze Silicon Valley. Nebo investice od kanadské společnosti BiT Capital za téměř 1/4 miliardy Kč do společnosti, zabývající se Bitcoin bankomaty. Dalším příkladem je investice 1/4 miliardy Kč do circle.com. Nebo pak investice 1/2 miliardy Kč do online “Bitcoin peněženky” coinbase.com.

Mnoho expertů se shoduje, že cena Bitcoin poroste i nadále.

“Analytik z Wall Street věří, že cena 1 Bitcoinu může vzrůst až na 2,000,000 Kč” –Coindesk.com

Kde a jak nakoupit

Pokud jste se rozhodli dát Bitcoinu šanci, cesty k jeho nákupu nemusí být na první pohled zcela jasné. Pokud nemáte žádného známého, od kterého byste Bitcoin mohli koupit, jednou z variant je nákup na zahraničních burzách. Ty ale vyžadují skenování vaších osobních dokadů, schválení nějakou dobu trvá a ani vám ho nemusí povolit, platí se v eurech, nebo dolarech a nějaký ten poplatek dáte bance za mezinárodní převod.

Naše směnárna žádné registrace nevyžaduje a pokud máte účet u některé z bank, kde jej máme my, můžete si Bitcoin pořídit ještě dnes.

Ještě před tím, než si nějaké Bitcoiny koupíte, tak si musíte vytvořit tzv. Bitcoin peněženku. O tom, jak takovou pepěženku založit jsme pro vás připravili detailní návod.

KOUPIT BITCOIN V NAŠÍ SMĚNÁRNĚ


comments powered by Disqus