COINHUB bio photo

COINHUB

Nákup a prodej digitální měny Bitcoin. Články, návody, zajímavosti a postřehy o Bitcoin a jiných digitálních měnách. Sledování vývoje trhu digitálních měn.

KOUPIT BITCOIN

Proč investovat do Bitcoin

Bitcoin je platební systém, který nemá žádnou centrální autoritu, která by ho mohla “vypnout”. K provedení Bitcoin transakcí nejsou třeba žádné banky a vše probíhá přímo mezi jednotlivými počítači v síti.

Jednotkou je 1 Bitcoin, ten je ale dělitelný až na 0.00000001, proto i přesto, že 1 Bitcoin stojí v přepočtu několik stovek tisíc Kč, není problém nakoupit a platit jen zlomkem.

Zajímavé články z minulých let:

“Mnoho podnikatelů nakupuje Bitcoiny jako investici, protože očekávají další nárůst jejich hodnoty” –Reflex.cz

Muž z Norska v roce 2009 nakoupil Bitcoiny za asi 500 Kč, na které zapomněl. Dnes má přes 17,000,000 Kč. –Novinky.cz (2013)

“Analytik z Wall Street věří, že cena 1 Bitcoinu může vzrůst až na 2,000,000 Kč” –Coindesk.com

Hlavní výhodou platebního systému kryptoměnou je téměř okamžitý převod kamkoliv na světě a to za poplatek, který je pouhým zlomkem poplatku, který byste zaplatili v bance. Bohužel zrovna u Bitcoinu se v průběhu roku 2017 tato přednost téměř vytratila, protože síť Blockchain se častokrát natolik přetížila, že doba a výše poplatků za transakci často stavěla transakci do nesmyslné roviny. Transakce mohla rrvat i několik dnů a poplatky se pohybovaly i ve výši 28 EUR za transakci. Tato situace vytvořila prostor pro jiné kryptoměny jako Litecoin, Ethereum apod., které mají poplatky a rychlost transakce na výrazně nižší úrovni. Z tohoto pohledu se Bitcoin díky své hodnotě (kapitalizaci na trhu) stal více investiční kryptoměnou a kupříkladu Litecoin je vhodnější na běžné mikroplatby jako je platba za kafe nebo pivo.

Bitcoin přijímá stále více obchodníků

I přes různé výkřiky analytiků a navzdory popisu problému s výši poplatku a rychlosti transakce, ve světě vzniká stále více míst, kde je možné Bitcoinem platit. Obchodníci začínají Bitcoin akceptovat, jelikož jim to přináší dodatečnou propagaci a tím pádem i větší tržby. Na domácím trhu můžeme pomocí Bitcoin platit např. za rozvoz jídla z restaurací přes damejidlo.cz. Nicméně asi nejzajímavějším příkladem z roku 2017 umožnění plateb Bitcoiny v mega eshopu ALZA, kde si tak můžete za Bitcoiny koupit klidně osobní automobil TESLA.

Není tak týden, kdy by se neobjevil nový obchodník, který nově umožňuje platby Bitcoiny a v poslední době nás třeba samotné překvapilo, že se v Praze prodal letos již druhý byt za Bitcoiny. Věříme, že vzhledem ke stale pokračujícímu realitnímu šílenství v Praze a silné kupní síle ze strany ruské klientely to nebude ojedinělou aktivitou na poli využití Bitcoinu na realitním trhu. O výhodě takovéto transakce a otazníku nad doložením původu prostředků si tady nedovolíme polemizovat :-).

Bitcoin ale nepřijímají pouze velcí obchodníci, setkat se s ním můžete v ČR i u menších podnikatelů. Web http://coinmap.org/ umožňuje prohlédnout si seznam evidovaných obchodů, které Bitcoin akceptují.

Odborníků všude plno

Překvapilo nás, že v poslední době se kryptoměny dostaly do běžných debat u piva a jak jíž známe z oblasti sportu či politiky stáváme se češi při debatách v těchto místech těmi největšími odborníky na cokoliv. Kryptoměnám se tento český um nijak nevyhnul a tak slýchávám v rámci těchto debat rozličné názory od přesvědčených odpůrců, že Bitcoin je mrtev a kryptoměny jsou jen jedno velké letadlo, přes sečtělé ekonomy, kteří ví, že co se píše v novinách je přece pravda sypající jednoznačné ekonomické analýzy z rukávu až po tajemné náznaky od těch co se tváří jakože oni vědí mnohem více a potutelně jen naznačují, že si ještě vzpomeneme na templaře a rotariány, kteří pod taktovkou čínského diktátora ovládají svět díky manipulaci s Bitcoinem. Není překvapením, že často tito lidé nemají s žádnou kryptoměnou v reálu žádnou zkušenost a často jde jen o výraz frustrace, že si nic nekoupili dříve, když to stálo XX a dnes mohli mít XXXX.

“V dnešních predikcích znamená opravdu, že ZÍTRA znamená VČERA, protože Bitcoin dosahuje hodnot, které umí překvapit všechny a predikce o jeho dalším růstu či propadu jsou často mrtvé v okamžiku jejich zveřejnění”

Investice do Bitcoinu velkými investory

V to, že Bitcoin má budoucnost, věří i mnozí velcí investoři. Příkladů jsou desítky. Korejská burza získala investici 8 mil. Kč od investorů ze Silicon Valley. Nebo investice od kanadské společnosti BiT Capital za téměř 1/4 miliardy Kč do společnosti, zabývající se Bitcoin bankomaty. Dalším příkladem je investice 1/4 miliardy Kč do circle.com. Nebo pak investice 1/2 miliardy Kč do online “Bitcoin peněženky” coinbase.com. Ale tato jízda nijak nezpomaluje.

Kde a jak nakoupit

Pokud jste se rozhodli dát Bitcoinu šanci, cesty k jeho nákupu nemusí být na první pohled zcela jasné. Pokud nemáte žádného známého, od kterého byste Bitcoin mohli koupit, jednou z variant je nákup na zahraničních burzách. Ty ale vyžadují detailní registraci, která obnáší skenování vaších osobních dokadů, schválení nějakou dobu trvá a ani vám ji nemusí povolit. Platí se v eurech nebo dolarech takže nějaký ten poplatek dáte bance za mezinárodní převod a za směnu Kč na USD nebo EUR.

Naše směnárna žádné registrace nevyžaduje a pokud máte účet u některé z bank, kde jej máme my, můžete si Bitcoin pořídit ještě dnes.

Ještě před tím, než si nějaké Bitcoiny koupíte, tak si musíte vytvořit tzv. Bitcoin peněženku. O tom, jak takovou pepěženku založit jsme pro vás připravili detailní návod.

KOUPIT BITCOIN V NAŠÍ SMĚNÁRNĚ


comments powered by Disqus