COINHUB bio photo

COINHUB

Nákup a prodej digitální měny Bitcoin. Články, návody, zajímavosti a postřehy o Bitcoin a jiných digitálních měnách. Sledování vývoje trhu digitálních měn.

KOUPIT BITCOIN

Školení volatility

Poslední vývoj kurzu Bitcoin je krásná ukázka volatility

Bitcoin o víkendu zažil bezprecedentní útok na síť, který sestával ze spamování mempoolu drobnými transakcemi kombinovaného se snahou bitcoinového forku Bitcoin Cash o převzetí velké části síťové hashrate. Důsledkem je skoro 180 tisíc nepotvrzených bitcoinových transakcí a řada nefunkčních služeb. Co k tomu vedlo a proč se tak děje?

o co tam šlo ???

Odpověď na otázku je trochu složitější, jasno v ní totiž ještě nemají ani někteří odborníci. A speciálně sociální sítě Twitter a Reddit, které jsou baštou kryptoměnové komunity, jsou zaplaveny protichůdnými prohlášeními a stanovisky, které často slouží té či oné lobby.

Celá snaha mohla mít pravděpodobně následující možné cíle: skutečně svrhnout Bitcoin z piedestalu nadřazené kryptoměny, donutit vývojářské jádro „core“ k navýšení kapacity BTC bloku tak, aby vyhovoval byznysu, nebo naopak získat populární značku pro jiný projekt, který z různých důvodů (nejde zdaleka jen o velikost bloku) více vyhovuje byznysové lobby. více na https://www.lupa.cz/clanky/bitcoin-pod-utokem-a-ve-velkem-zatezo-vem-testu-aneb-spinava-hra-rogera-vera/


comments powered by Disqus